17.07.2008

waratte warette waratte Candy..vataşiva vataşiva candy:))

en sevdiğim çizgi film şeker kız candy di ilkokulda okuldan geldiğim gibi çantayı hurraaa diye çekyata savurarak yemek bile yemeden atardım yastığı yere kollarımı başımın altına kaldırıp koyulurdum izlemeyee küçücük hayallerle bi yandan izler bi yandan dalar giderdim... elisa ve ağabeyi neil den nefret ederdim kötü davrandıkları için... Anthony de ne yakışıklı çocuktu:)) attan düşüp öldüğünde candy le beraber hüngür hüngür ağladığımı bilirim:))) çok özlüyorum o yılları dertsiz tasasız ağladığım konulara bile bakarmısınız geçmişe yolculuk yapmak istiyorum
sadece anthony öldüğü için ağlamak istiyorum!!!
sizde özlediyseniz müziği burdan dinleyebilirsiniz:))
bu kıyağımıda unutmayın

9 yorum:

ilkyorum24 dedi ki...

ahhhhhhhh ahhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ne günlerdi beaaaa bazen düşünüyorum da hayatı tersten mi yaşasak diyorum.Hatta şu yazı da çokkk hoşuma gidiyor bak benden de sana bir kıyak olsun bloğunda paylaş :D
_____TERSTEN YAŞAMAK_____
Yaşamın en tatsız tarafı sona eriş şeklidir..
Şüphesiz ki yaşamı tersten yaşamak daha güzel, hatta mükemmel olurdu. Nasıl mı ?
Camide, musalla taşında uyanıyorsunuz. Bir tahta sandık içersinde, herkes karşınızda saf durmuş, iyiliğinize dua ediyor ve tüm haklar helal edilmiş vaziyette.
Tabuttan doğruluyorsunuz, yaşlı, olgun ve ağırbaşlı olarak. Herkes etrafınızda, büyük bir itibar, iltifatlar, çocuklar torunlar hepsi hazır. Arabanıza kurulup evinize gidiyorsunuz.
Doğar doğmaz devlet size maaş bağlıyor, aylık veya üç ayda bir maaşınızı alıyorsunuz. Ne güzel, hazır maaş, hazır ev.... Altmışlı yaşlara kadar her şey garanti, huzur içinde yaşıyorsunuz. Sağlığınız gittikçe düzeliyor, kaslar güçleniyor, kuvvetleniyorsunuz.
Bir gün çalışmak istiyorsunuz ve işe ilk başladığınız gün size hoş geldin hediyesi olarak bir plaket ve altın kol saati veriyor patronunuz..
Genel Müdürlük veya bunun gibi yüksek bir makamdan tecrübeli bir insan olarak işe başlıyorsunuz. Herkes karşınızda el pençe divan...
Vücudunuzda da bazı hoşa giden dirilişler de başlıyor.
Gittikçe zayıflıyor forma giriyorsunuz. Diğer hormonsal aktiviteler artıyor, fevkalade.... Aman ne güzel günler başlıyor... Derken bir gün patron size artık üniversiteye gitsen daha iyi olur diyor. Bu arada babanız ortaya çıkmış, "fazla çalıştın" diyor, "artık eve dön, işi bırak, okumaya başla, harçlığın benden olsun..." Keyfe bakar mısınız ? Okuduğunuz dersler gittikçe kolaylaşıyor. Ekmek elden, su gölden bir dönem başlıyor.
Partiler, diskotekler, kızların sayısı artıyor.
Derken, anne ve babanız sizi götürüp getirmeye başlıyor, araba kullanma derdi de yok artık.... Günün birinde sizi okuldan da alıyorlar, "evde otur, keyfine bak, oyuncaklarınla oyna" diyorlar.. Mamanız ağzınıza veriliyor, zaman zaman altınızı bile temizliyorlar, hatta bu durum alışkanlık yaratıyor ve hiç tuvalet kullanmamaya başlıyorsunuz. Derken anneniz bir gün size süt verme kararını alıyor ve başka bir keyifli dönem başlıyor. Mama artık her yerde, her an ve en taze şeklinde hazır. Bir gün karanlık fakat güvenli ve ılık bir ortama giriyorsunuz. Beslenmek için ağzınızı açmaya dahi gerek yok; bir kordondan besleniyor, sıcacık, yumuşacık, gürültü ve patırtısız bir ortamda döne gerine yaşıyorsunuz.
Sonra küçülüyor, küçülüyor, ufacık bir hücre halini alıyorsunuz. Ve günün birinde hayatınız bitiyor...
CAN YÜCEL..

ilkyorum24 dedi ki...

Bana bak Anthony benim çocukluğumum prensiydi kaptırmam onu bikerem çek gözlerini ondan tamam mı canım :D sen bizim ilerlemeyentakvimimiz değilmisin seni bugünlere kim getirdi bir ricada bulunda tekrar yayınlasınlarr yaaaaaaa bide taş devrini bide jetgilleri bide bugs bunny bide pokemonları daha birsürü vardı unuttum ayyyyy hepsiniiiiii hepsiniiiiiii :) :) :)

ilerlemeyentakvim dedi ki...

şimdi sen tsubasayıda istersin benden:))
anthony gelince o senin olunsun sonlara doğru uzun saçlı bi çocuk vardı o da benim:))
son bişi bugs bunny den nefret ederdim..

ilkyorum24 dedi ki...

evet isterim hepsiiii benim hepsiii hatta tazmanya canavarını da istiyom :D
hahayattttt sen kurban ol benim bugs bunny'me nesi var ne güzel havuç yiyip duruyordu senin öyle güzel dişlerin yok diye kıskanıyon demiiii :D :D :D ...

Kardelen:):) dedi ki...

eskiden herşey daha güzeldi ilkyorum24 ün yazdığı gibi hayatı tersten yaşamak daha güzel olurdu ayrıca o uzun saçlı çocuk benim adı da carry di sen adını da bilmiyosun bırak yakamızı:)canım ablacığım seni çok seviyorummmmmmmmmmmmm:)

ilerlemeyentakvim dedi ki...

oyyy ölürüm kardeşim sana napım adı aklıma gelmedi sende hemen cahilliğimi yüzüme vurma:((tamam senin olsun arda da senin zaten:)))
bende sana seviyom

Kardelen:):) dedi ki...

canım ablam benim aramızdan çekildiğin için sağol ilkyorum24 sanada çok kızdım yazında hepsi benim demişsin seninde aramızdan çekilmeni öneriyorum uyarılarımı dikkate al bayy :)

ilerlemeyentakvim dedi ki...

ana n'oluyo orda en iyisi ben çekiliyim yoksa bu işin sonu kavgaya gider:)))

ilkyorum24 dedi ki...

bana bak küççük cadı seni.hiçbilem yıldıramazsın hepsi benim vermiycem sana tamam mı getirme beni taaaaaa o masaya :D